SVĖDASIŠKIAI PUOSELĖJA TRADICINIUS AMATUS

Svedau bendruomenes logotipas 1                   savivaldybe 631x600

Svėdasų krašto gyventojai nepamiršta senųjų amatų – audžia tautines juostas, mezga, velia gaminius iš vilnos, gamina dirbinius iš medžio. Asociacija „Svėdasų bendruomenė“ deda daug pastangų ir organizuoja amatų mokymus vietos gyventojams. Gyvenime visaip būna – amatas gali būti puiki pramoga laisvalaikiui, gali būti ir rimtas stumtelėjimas imtis savo verslo.

Ankščiau asociacijos organizuotuose mokymuose svėdasiškiai mokėsi gaminti žvakes, muilą, floristikos bei tekstilės gaminius, nerti krepšelius iš virvių. Tęsiant pažintį su senaisiais amatais, 2018 m. rugpjūčio 3 d. 12 asmenų dalyvavo dienos trukmės keramikos mokymuose Inkūnų kaime, Anykščių rajone. Šie mokymai - asociacijos įgyvendinamo projekto „Svėdasų bendruomenės verslumo skatinimas“ veikla, finansuojama Anykščių rajono savivaldybės biudžeto lėšomis.

IMG 9940 800x533

 

 

                      Medinėje klėtelėje nendriniu stogu įsikūrusios tradicinės keramikos dirbtuvėlės „Amatų kalnelis“ šeimininkė Renata Umbrasienė mokymų dalyvius supažindino su seniausiu pasaulio amatu – keramika, papasakojo apie raugo keramikos techniką bei pademonstravo savo išskirtinius darbus. Pasisėmę teorinių žinių, kibome į darbus ir virveliniu būdų lipdėme gaminius iš molio. Prireikė net kelių valandų ir profesionalių keramikų pagalbos kol neįgudusios mokymų dalyvių rankos iš molio sukūrė puodynes, sviestines, cukrines, druskines, muilines ir kitas grožybes. Keramikos dirbinius, pažymėję varpo ženklu, palikome džiūti. Vėliau mūsų lipdyti ir dekoruoti indai buvo išdegti labai elektrinėje krosnyje ir dar karšti įmerkti į vėsų raugą, kad patamsėtų ir taptų išmarginti netikėtais ir unikaliais raštais.

                      Visiems mokymų dalyviams labai patiko diena, praleista keramikos dirbtuvėlėje. Mokymai padėjo atsiskleisti dalyvių kūrybiškumui, suteikė galimybę išbandyti naują amatą ir privertė susimąstyti apie rankų darbo keramikos gaminių vertę. Mokymų metu pagaminti keramikos gaminiai buvo sėkmingai parduoti, o surinktos lėšos panaudotos kitoms asociacijos veikloms.

 

© 2014 Svedasai.lt