Stovykla „Žalias besmegenis" 2016

2016 m. birželio 27- liepos 3 d. Molėtų rajone,  Dubingiuose, buvo įsikūrusi skautų stovykla „Žalias besmegenis“, kurią  organizavo  Svėdasų skautų klubas „Vis budžiu“. Stovykloje kartu su Anykščių r. Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos skautais gyveno  ir molėtiškiai.

Projekto, kurį finansavo Anykščių r. savivaldybė,  tikslas – jaunų žmonių pilietiškumo, aktyvaus ir turiningo poilsio skatinimas. Stovyklos metu buvo siekiama plėtoti jaunimo aktyvų santykį su aplinka, ugdyti pagarbą gamtai ir atsakomybę už ją, sudaryti sąlygas jaunimo saviraiškai, kūrybiškumui skleistis, tvirtinti socialinius  ir verslumo įgūdžius, skatinti jaunimo pilietinį aktyvumą, organizuotumą, įtaką visuomenei.

Stovyklos pavadinimas ,,Žalias besmegenis“ reiškė, kad  jaunieji skautai mokysis prisijaukinti gamtą,  kurti gaminius iš gamtinės medžiagos bei atliekų, todėl, rengdamiesi stovyklai, jie rinko spalvotus plastikinius butelius, kamščius ir kitokias medžiagas, kuriuos vėliau kūrybiškai panaudojo .

DSCF2883DSCF2709IMG 2887IMG 2878

DSCF2820DSCF2811DSCF2777

Pirmiausia skautai pademonstravo savo sumanumą  ir kūrybiškumą  įsirengdami saugią ir draugišką aplinkai stovyklavietę bei pastovykles, jas originaliai apipavidalindami. Stovyklaudami kartu jauni žmonės mokėsi pasigaminti statinius iš gamtinių medžiagų, kaip įprasta, gamino valgį ant laužo, vyko užsiėmimai, stiprinantys bendravimo įgūdžius. Nemažai laiko buvo skiriama kūno kultūrai ir kitoms sveikatinimo priemonėms: mankštai, grūdinimuisi, judriems ir sportiniams žaidimams, nuotykiams  ir pan.

Į stovyklą atvyko ir svečių – skautai iš Vokietijos. Jie noriai dalijosi patirtimi, kartu dalyvavo stovyklos programoje. Vakarais, kartu susirinkus prie laužo, buvo dainuojamos lietuvių liaudies dainos, žaidžiami žaidimai, skatinama lietuvybė.

Iš gamtinių medžiagų ir atliekų sukurti instrumentai ir gaminiai buvo  reklamuojami ir dalinami žmonėms ,,Molėtų dienose“  liepos 2 d. Skautai paruošė koncertinį numerį ir patys pasirodė šventėje.

Vasara prabėgo greitai, bet patirti įspūdžiai neišblėso.

Asta Fjellbirkeland

© 2014 Svedasai.lt