Svedasu logosavivaldybe 631x600ZUM horizontalus sp sf

Anykščių kultūros centro Svėdasų skyriaus patalpų rūsyje vis dažniau matome šurmuliuojančius jaunus žmones. Ilgą laiką nenaudotos ir apleistos patalpos virto patrauklia erdve jaunimui ir visiems bendruomenės nariams, čia galima vykdyti įvairias veiklas arba tiesiog turiningai leisti laisvalaikį.

2018 m. asociacija „Svėdasų bendruomenė“ įvykdė projektą „Svėdasų bendruomenės patalpų pritaikymas jaunimo poreikiams“, kurį finansavo Žemės ūkio ministerija (2919 Eur.) ir Anykščių r. savivaldybė (1482 Eur.). Bendra projekto vertė – 4401 Eur. Projekto tikslas – suremontuoti patalpas sudarant sąlygas Svėdasų miestelyje vystytis jaunimo bendruomeniškumui ir užimtumui, kad jauni žmonės galėtų leisti laisvalaikį saugioje aplinkoje, užsiimti mėgstama veikla, įgyvendinti savo idėjas, diskutuoti jiems rūpimais klausimas bei pagal poreikį gauti emocinį palaikymą.

Už projekto lėšas įsigyta grindų ir sienų apdailos medžiagos, įgarsinimo įranga, elipsinis treniruoklis, stalo futbolo ir oro ritulio stalai, rulonas jogos kilimėliams, kavos/arbatos perkolatorius, šviestuvai, kėdės ir stalai. Patalpos buvo remontuojamos savanoriškų talkų metu ir dabar jau galime drauge su jaunimu pasidžiaugti pasiektu bendru rezultatu.

Projekto metu bendruomenės nariai lankė jogos užsiėmimus, turėjo galimybę dalyvauti stalo futbolo ir oro ritulio varžybose, padainuoti karaokę ar pažiūrėti filmus. Prieš šventes čia vyko kūrybinės dirbtuvės, kurių metu jaunimas gamino dovanėles vienišiems žmonėms. Pasak jų, rūsio erdvė buvo tikrai patogi ir tinkama jaunimo susibūrimams. 

Kai darėme dovanėles seneliams, galėjome ateiti į patalpą mums patogiu laiku. Taip pat labai šaunu, kad ten yra ir stalo žaidimų, taigi procesas neprailgo, nes galėjome pailsėti ir gerai praleisti laiką. Manau, tomis patalpomis jaunimas naudosis ir vėliau. Būtų įdomu jeigu rūsyje atsirastų loginių stalo žaidimų“ – sako Aušrinė.

 

48365903 537661659976503 688859269050662912 n

Smagu, kad ilgai puoselėta svajonė įrengti atvirą jaunimo centrą tapo realybe. Projekte numatytos veiklos įvykdytos, kartu dirbant patirtos geros emocijos, pozityvūs santykiai rodo, kad gyvenimas yra įdomus ir turiningas, jei tik rodai iniciatyvą, imiesi veiklos ir darai gerus darbus bendruomenei.

 

 

logosvedasai logo anyksciai ZUM horizontalus sp sf

PROJEKTAS „SVĖDASŲ BENDRUOMENĖS PATALPŲ PRITAIKYMAS JAUNIMO POREIKIAMS“

           

            Džiaugiamės, kad Anykščių rajono savivaldybės paramos dėka, asociacija „Svėdasų bendruomenė“ galės įgyvendinti rūsio patalpų pritaikymo jaunimo poreikiams idėjas.

            Šiais metais asociacija įgyvendino Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos (toliau – ŽŪM) finansuojamą projektą „Svėdasų bendruomenės patalpų pritaikymas jaunimo poreikiams“, projekto lėšomis įsigijo grindų apdailos medžiagas, sporto ir įgarsinimo įrangą, buitinę techniką ir buvo įsipareigojusi 11 proc. projekto vertės padengti savo lėšomis.

            2018-10-19 pasirašyta biudžeto naudojimo sutartis su Anykščių rajono savivaldybės administracija, asociacijai skirta 1482 Eur. parama pagal programos „Kryptingo verslo vystymo ir investicijų pritraukimo programa“ priemonę Nr. 2.1.2.09 „NVO sektoriaus institucinis stiprinimas“.

            Paramos lėšos skirtos ŽŪM projekto pagal priemonę „Parama kaimo bendruomenėms“ koofinansavimui ir papildomai šviestuvams, baldams, kolonėlių stovams, sienų ir durų dažams įsigyti. Projekto lėšomis planuojama suremontuoti dar vieną patalpą rūsyje (J. Tumo – Vaižganto g. 16, Svėdasuose), suorganizuoti kūrybines dirbtuvėles.

            Tikimės, kad įgyvendinus projektą, Svėdasų bendruomenės jaunimo patalpos taps seniūnijos gyventojų ir svečių traukos centru, kuriame galima aktyviai ir turiningai praleisti laisvalaikį.

nuotrauka

           

IMG 0298 800x533  IMG 0325 800x533

2017 m. žiemą Svėdasų jaunimas pradėjo ieškoti erdvės susibūrimams. Jiems patiko Anykščių kultūros centro Svėdasų skyriaus patalpų rūsys – vieta, kur jau anksčiau jaunimas bandė įsikurti, tačiau pritrūko lėšų. Šį kartą tvirtai buvo nuspręsta susiremontuoti rūsį ir čia leisti laisvalaikį.

ZUM horizontalus sp sf

Jaunimo iniciatyva susilaukė palaikymo iš asociacijos „Svėdasų bendruomenė“ ir Anykščių r. savivaldybės. „Svėdasų bendruomenė“ išsinuomojo patalpas ir šiuo metu vykdo projektą „Svėdasų bendruomenės patalpų pritaikymas jaunimo poreikiams“, kurį finansuoja Žemės ūkio ministerija. Projektą koofinansuoja Anykščių r. savivaldybė. Projekto tikslas – suremontuoti patalpas sudarant sąlygas Svėdasų miestelyje vystytis jaunimo bendruomeniškumui ir užimtumui. Bendra projekto vertė – 3260 Eur. Įsigyta grindų apdailos medžiagos, įgarsinimo įranga, elipsinis treniruoklis, stalo futbolo ir oro ritulio stalai, rulonas jogos kilimėliams, kavos/arbatos perkolatorius. Bendruomenės nariai lanko jogos užsiėmimus, turėjo galimybę dalyvauti stalo futbolo ir oro ritulio varžybose, padainuoti „Karaokė“ ar pažiūrėti filmus.

2018 m. rugsėjo 23 d. vyko suremontuotų patalpų atidarymo renginys, kuriame vietos gyventojams ir svečiams buvo pristatytos projekto veiklos ir rezultatai, aptartos ateities perspektyvos. Drauge su jaunimu prisiminti savanoriškų talkų metu atlikti darbai, pasidžiaugta pasiektu bendru rezultatu – ilgą laiką nenaudotos ir apleistos patalpos, esančias Juozo Tumo-Vaižganto g. 16 (rūsyje), virto patrauklia erdve jaunimui ir visiems bendruomenės nariams.

Asociacijos pirmininkas Arvydas Kilius padėkojo jaunimui ir bendruomenės nariams už geranoriškumą, bendradarbiavimą ir pagalbą įgyvendinant projektą. Jaunimo atstovė, asociacijos tarybos narė Simona Ragaišytė teigė, kad įrengtose patalpose jaunimas ir bendruomenės nariai galės susiburti, pabendrauti ir aktyviai praleisti laisvalaikį. Planuojama paskirti asmenį, atsakingą už patalpų tvarką, bent kartą per savaitę organizuoti įvairius renginius Svėdasų seniūnijos gyventojams. Svėdasų skautai išreiškė norą susiremontuoti rūsyje esančią dar vieną patalpą, kurioje galėtų vykdyti savo veiklas. Asociacijos tarybos pirmininkė Asta Fjellbirkeland pasidžiaugė jaunimo idėjomis ir teigė, kad asociacijos vizija – šiose patalpose įrengti atvirą jaunimo centrą, kur jaunimas  galėtų praleisti laisvalaikį saugioje aplinkoje, užsiimti mėgstama veikla (įvairūs stalo, lauko ir kiti žaidimai, sportas, kūrybinės dirbtuvės, muzikavimas ir t.t.), įgyvendinti savo idėjas, diskutuoti jiems rūpimais klausimas bei pagal poreikį gauti emocinį palaikymą.

IMG 0277 1 800x534

Projektas artėja į pabaigą, tačiau per veiklas patirtos geros emocijos, pozityvūs santykiai rodo, kad gyvenimas yra įdomus ir turiningas, jei tik rodai iniciatyvą, imiesi veiklos ir darai gerus darbus bendruomenei.

© 2014 Svedasai.lt