Raimondas Guobis
Neniskis bronius 1 a
 
 
Šio, pavasario gražiausiomis gegužės dienomis 90 metų jubiliejų paminėjo Svėdasų patriarchas Bronius Neniškis. Vienas nuostabiausių mano kraštotyrininko, istoriko, etnografo kelyje pažintų žmonių - teisingas, sumanus, darbštus gyvenime, vaizdingai pasakojantis vertinantis, numatantis, suvokiantis kas buvo, kas vyksta ir net kas bus. Tarsi viso pasaulio išmintį sulesiojusių evangelistų, taip ir B. Neniškio  žodžiuose skleidėsi išminties lobynas. Buvo jis čia pat iš Svėdasų kilęs, savo ilgą gyvenimą čia ir tik čia nugyvenęs ir vis tebesantis,  ir čia tebegyvenantis nuostabiausias žmogus.Buvo nes su didžia pagarba, susirinkus didžiuliai miniai svėdasiškių, artimųjų palydėtas į Svėdasų parapijos kapines.

Skaityti daugiau...

Gruodžio 17 dieną Svėdasų kultūros namuose vyko adventinė popietė ,,Pasidalinkime gerumu".

Liaudies kalendoriuje Adventas - rimties, susikaupimo, fizinio it dvasinio apsivalymo metas, ūkinių darbų pabaiga. Pagaliau Adventas yra laikas įžiebti šviesą savo sieloje ir padėti kitam tą šviesą savyje įžiebti. Tai padrąsinimo, pripažinimo, meilės ir džiaugsmo šviesa. Jėzus sako: ,,Aš - pasaulio šviesa. Kas seka manimi, nevaikščios tamsybėse".
Adventas teikia viltį, kad yra pradžia ir pabaiga. Po šio tamsaus ramybės meto ateis Kalėdos - šviesos šventė. Pasibels į namus, padės tašką praeičiai, paskelbs apie gimimą, pažadės šviesą, saulę. Jos greitai praeis, bet spės sušildyti ir padalyti viltį, kad rytdiena bus geresnė, šviesesnė, kad vieni kitiems būsime atidesni, rūpestingesni. Kur yra viltis, ten prasideda ėjimas į priekį.

Skaityti daugiau...

Rugpjūčio mėn. Svėdasuose vyko gražiausios ir tvarkingiausios sodybos konkursas, kurį organizavo Svėdasų bendruomenė. Mūsų veiklioji bendruomenės pirmininkė Asta Fjellbirkeland parengė konkurso nuostatus, bendruomenės taryba sudarė vertinimo komisiją.

Skaityti daugiau...

Asociacija „SVĖDASŲ BENDROMENĖ“

 

ĮSTATAI

                                                                                   

I. Bendrosios nuostatos

1. Asociacija „Svėdasų bendruomenė“ (toliau – asociacija) yra ribotos civilinės atsakomybės viešasis juridinis asmuo, kurio teisinė forma – asociacija.

2.Asociacijos veiklos laikotarpis – neribotas.

3.Asociacijos finansiniai metai –  Sausio 1 d. – Gruodžio 31 d.

Skaityti daugiau...

© 2014 Svedasai.lt