Svėdasų jaunimo svajonės pildosi

IMG 0298 800x533  IMG 0325 800x533

2017 m. žiemą Svėdasų jaunimas pradėjo ieškoti erdvės susibūrimams. Jiems patiko Anykščių kultūros centro Svėdasų skyriaus patalpų rūsys – vieta, kur jau anksčiau jaunimas bandė įsikurti, tačiau pritrūko lėšų. Šį kartą tvirtai buvo nuspręsta susiremontuoti rūsį ir čia leisti laisvalaikį.

ZUM horizontalus sp sf

Jaunimo iniciatyva susilaukė palaikymo iš asociacijos „Svėdasų bendruomenė“ ir Anykščių r. savivaldybės. „Svėdasų bendruomenė“ išsinuomojo patalpas ir šiuo metu vykdo projektą „Svėdasų bendruomenės patalpų pritaikymas jaunimo poreikiams“, kurį finansuoja Žemės ūkio ministerija. Projektą koofinansuoja Anykščių r. savivaldybė. Projekto tikslas – suremontuoti patalpas sudarant sąlygas Svėdasų miestelyje vystytis jaunimo bendruomeniškumui ir užimtumui. Bendra projekto vertė – 3260 Eur. Įsigyta grindų apdailos medžiagos, įgarsinimo įranga, elipsinis treniruoklis, stalo futbolo ir oro ritulio stalai, rulonas jogos kilimėliams, kavos/arbatos perkolatorius. Bendruomenės nariai lanko jogos užsiėmimus, turėjo galimybę dalyvauti stalo futbolo ir oro ritulio varžybose, padainuoti „Karaokė“ ar pažiūrėti filmus.

2018 m. rugsėjo 23 d. vyko suremontuotų patalpų atidarymo renginys, kuriame vietos gyventojams ir svečiams buvo pristatytos projekto veiklos ir rezultatai, aptartos ateities perspektyvos. Drauge su jaunimu prisiminti savanoriškų talkų metu atlikti darbai, pasidžiaugta pasiektu bendru rezultatu – ilgą laiką nenaudotos ir apleistos patalpos, esančias Juozo Tumo-Vaižganto g. 16 (rūsyje), virto patrauklia erdve jaunimui ir visiems bendruomenės nariams.

Asociacijos pirmininkas Arvydas Kilius padėkojo jaunimui ir bendruomenės nariams už geranoriškumą, bendradarbiavimą ir pagalbą įgyvendinant projektą. Jaunimo atstovė, asociacijos tarybos narė Simona Ragaišytė teigė, kad įrengtose patalpose jaunimas ir bendruomenės nariai galės susiburti, pabendrauti ir aktyviai praleisti laisvalaikį. Planuojama paskirti asmenį, atsakingą už patalpų tvarką, bent kartą per savaitę organizuoti įvairius renginius Svėdasų seniūnijos gyventojams. Svėdasų skautai išreiškė norą susiremontuoti rūsyje esančią dar vieną patalpą, kurioje galėtų vykdyti savo veiklas. Asociacijos tarybos pirmininkė Asta Fjellbirkeland pasidžiaugė jaunimo idėjomis ir teigė, kad asociacijos vizija – šiose patalpose įrengti atvirą jaunimo centrą, kur jaunimas  galėtų praleisti laisvalaikį saugioje aplinkoje, užsiimti mėgstama veikla (įvairūs stalo, lauko ir kiti žaidimai, sportas, kūrybinės dirbtuvės, muzikavimas ir t.t.), įgyvendinti savo idėjas, diskutuoti jiems rūpimais klausimas bei pagal poreikį gauti emocinį palaikymą.

IMG 0277 1 800x534

Projektas artėja į pabaigą, tačiau per veiklas patirtos geros emocijos, pozityvūs santykiai rodo, kad gyvenimas yra įdomus ir turiningas, jei tik rodai iniciatyvą, imiesi veiklos ir darai gerus darbus bendruomenei.

© 2014 Svedasai.lt