Erasmus + programos KA1 veiksmo projektas „Žmogiškųjųjų išteklių lobynas"

Projekto metu pravestų mokymų medžiaga

Iš mokymų Ispanijoje sugrįžus

Gyvename nuolatinėje kaitoje, kiekviena diena atneša, naujų patirčių naujų rūpesčių. Tokioje situacijoje yra labai svarbu nesustoti, ieškoti naujų galimybių tobulėti, spręsti iškilusias problemas. Atskirtis tarp miesto ir kaimo gali būti mažinama vykdant švietėjišką veiklą vietos bendruomenėse, organizuojant mokymus suaugusiems, siekiant juos paruošti darbo rinkai ir ugdant verslumą. Šiandieninis švietėjas ruošdamas jaunimą europinei darbo rinkai, turi matyti europinį bei pasaulinį darbo rinkos kontekstą, sugebėti įvertinti jos teikiamas galimybes.
IMG 2941

Netoli Madrido įsikūrusiame Alcala de Henares mieste įgyti konkrečių žinių, įgūdžių, kaip sukurti ir valdyti europinius projektus, susirinko dalyviai iš Italijos, Kroatijos, Lenkijos, Rumunijos, Bulgarijos, Latvijos, Lietuvos. Dėl sudėtingos politinės situacijos į Alcalą neatvyko Turkijos mokytojai.
Alcala de Henares – žymiausio Ispanijos rašytojo Migelio de Servanteso gimtinė, todėl pirmasis mūsų susitikimas ir įvyko prie rašytojo gimtojo namo, kuriame dabar įrengtas muziejus. 7 dienas vykusiuose mokymuose, kuriuos vedė Servanteso mokymų centro lektorė Silvia, daugiausia dėmesio buvo skiriama Erasmus+ projektams. Susipažinome su ES finansavimo galimybėmis ES finansinės programos 2014-2020 m. kontekste, aiškinomės, kaip suderinti Europos vystymo planą su konkrečios organizacijos prioritetais. Žingsnelis po žingsnelio nagrinėjome KA2 programos paraiškos formą, aiškinomės, kaip ją tinkamai pildyti, planuoti sėkmingą projektą. Dirbdami grupelėse nagrinėjome pavyzdžius, diskutavome, ar tinkamai pateikta informacija, ieškojome būdų, kaip ją patobulinti. Lektorė negailėjo patarimų projekto organizavimo, valdymo klausimais: kaip planuoti veiklas, biudžetą, stebėti projekto eigą, kurti ir pristatyti ataskaitas. Mokymuose pagilinome žinias apie projekto sklaidos, vertinimo, tvarumo principus. Kadangi vykdant KA2 projektą bendradarbiaujama su partneriais iš kitų šalių, aiškinomės, kaip sėkmingai jų susirasti. Kolegė Maria iš Italijos pristatė e-Twinning platformą, kurią naudoja Erasmus+ projektų informacijos sklaidai jų mokykla. Mokymuose ne tik pagilinome projektų kūrimo ir vykdymo žinias, bet ir įgijome tarptautinio bendravimo patirties, susipažinome su kitų šalių švietimo sistemomis.
Laisvą nuo mokymų laiką stengėmės išnaudoti kiek galima efektyviau. Pirmiausia susipažinome su Alcala de Henares istoriniais ir kultūriniais paminklais.: aplankėme M. de Servanteso muziejų, jo vardu pavadintą aikštę, Katedrą, kurio buvo krikštytas būsimasis rašytojas, žavėjomės į UNESCO sąrašą įtraukto universiteto architektūra. Madride, Ispanijos sostinėje, nepraleidome progos Prado muziejuje aplankyti viena didžiausių pasaulyje muziejaus kolekciją, iš arti pamatyti Rembranto, Rafaelio, Goja ir kitų garsių pasaulio dailininkų paveikslus. Karališkieji rūmai sužavėjo savo didybe, prabangiai dekoruotais kambariais, iš kurių net 50 galima aplankyti. Perėjome ir garsiąja Gran Via gatve, vadinama XX a. architektūros vitrina. Madridas traukia dėmesį viena už kitą gražesnėmis aikštėmis, iš kurių turbūt labiausiai įsiminė Cibeles aikštė su fontanu, vaizduojančiu dviejų liūtų traukiamą vežimą, kuriame sėdi romėnų derlingumo deivė Cerera. Karštis, tvyrantis vasarą Madride, nesutrukdė mums susipažinti su šio miesto įžymybėmis, pajusti jo dvasią. O vakarais Alcala de Henares stebėjome tarsi atgyjantį miestą - besibūriuojantį, ant parko vejos įsitaisantį jaunimą, emocingai bendraujančius, niekur neskubančius vyresnius ispanus.
Grįžome praturtėjusios daugeliu prasmių: pagilinusios projektų kūrimo įgūdžius, įgijusios naujos tarpkultūrinio bendravimo patirties, geriau pažinusios ispanų kultūrą. Belieka tuo, ką išmokome, pasidalinti su kitais ir pritaikyti praktikoje.

Šis pranešimas atspindi tik autorių, bet ne Švietimo mainų paramos fondo, Europos Komisijos ar jos institucijų požiūrį, todėl Europos Komisija neatsako už medžiagos turinį bei už galimą informacijos naudojimą.

Svėdasų bendruomenės tarybos narė
Joana Gutmanienė

© 2014 Svedasai.lt