„Atrask ir pažink Svėdasus“

Projektą finasuoja Anykščių r. savivaldybė.

Projekto partneriai:

Anykščių r. Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto gimnazija ir Anykščiu r. sav administracijos Svėdasų seniūnija.

Projekto tikslas – puoselėti aktyvaus  ir turiningo poilsio  tradicijas Svėdasuose bei stiprinti bendruomeniškumą.  

Projekto uždaviniai:

Stiprinti bendruomenę per aktyvaus poilsio renginių organizavimą;

Skatinti bendravimą tarp kartų;

Skatinti bendravimą tarp institucijų.

Projekto metu Svėdasuose buvo suorganizuotos orientacinės varžybos „Atrask ir pažink Svėdasus“.

13707568 1220296464709580 5988846194113981219 nbaidares

Orientacinės varžybos ,,Atrask ir pažink Svėdasus”

Asociacija ,,Svėdasų bendruomenė", skatindama  vietinius  gyventojus ir svečius aktyviai leisti laisvalaikį, sportuoti, geriau pažinti miestelį, jau trečius metus iš eilės vykdo projektą  ,,Atrask ir pažink Svėdasus“, kurį remia Anykščių rajono savivaldybė.

Šįmet į orientacines varžybas pasivaržyti susirinko 10 komandų - 43 įvairaus amžiaus dalyviai. Smagu buvo organizatoriams, kad palenktyniauti atvyko ne tik sportiški vyrukai, bet kartu su vaikais  varžytis susiruošė ir mamos,  tėčiai.

Orientacinių varžybų dalyviai turėjo surasti 14 punktų, atlikti logines ir sportines užduotis, kuo greičiau įveikti netrumpą trasą. Teko   ir treniruoklius, įrengtus prie Alaušo ežero, išbandyti, ir virve sliuogti, ir baidares pairkluoti. Prireikė ne tik fizinės ištvermės, bet ir gebėjimo atidžiai perskaityti informaciją, greit susiorientuoti, rasti nuorodas į kitą punktą. Pasirodė, kad ne taip lengva atpažinti  uosį ar skubant pamatyti virš galvos pakabintą užduotį.

Suskaičiavus baudos taškus už neteisingai atliktas   užduotis,  paaiškėjo, kad varžybų nugalėtoja tapo komanda ,,Be orientacijos". Ji trasą  įveikė per 1 val. ir 3 min. Antra liko ,,Ir aš bėgu” komanda, ilgiau užgaišusi trasoje, bet puikiai atlikusi visas užduotis. Trečiąją vietą užėmė ,,Svėdasiukai”. Prizininkams buvo įteikti diplomai ir  šakočiai, o padėkomis bei ženkliukais su ,,Svėdasų bendruomenės" logotipu apdovanotos visos komandos. Pralaimėjusių, kaip ir  žadėta,  nebuvo, nes visi patyrė lenktyniavimo malonumą, azartą, linksmai praleido sekmadienio popietę su draugais, giminaičiais ar šeimos nariais.

Visus lydėjusi gera nuotaika,  šilti atsiliepimai, pastebėjimas, kad tobulėjame,  – geriausias atlygis užduočių rengėjams ir varžybų organizatoriams. Planuojame  kitais metais vėl susitikti, nes  orientacinės varžybos ,,Atrask ir pažink Svėdasus“ tapo gražia tradicija, pritraukiančia  vis daugiau dalyvių, stiprinančia bendruomeniškumą.                             

                                                                                     Projekto vadovė Joana Gutmanienė

© 2014 Svedasai.lt