Piešinių, skirtų Kajetono Sklėriaus 140-osioms metinėms paminėti paroda

Įspūdingos vasaros pėdsakai

Svėdasų bendruomenė vykdo projektą ,,Nori gyventi sau – gyvenk kitiems (Seneka)“, kurį  finansuoja Socialinės apsaugos priežiūros departamentas prie LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Projektą kofinansuoja Anykščių r. sav. Šių metų birželio 9-11 dienomis Kunigiškių kaime vyko stovykla jaunimui, skirta  dailininko Kajetono Sklėriaus 140-osioms gimimo metinėms paminėti. Įsikūrę Rūtos Stanevičienės etnografinėje sodyboje,  stovyklautojai nutapė dešimt nuostabių paveikslų, kurie nuo rugpjūčio 26 d. buvo eksponuojami Anykščių r. sav. Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešosios bibliotekos Svėdasų bibliotekos meno galerijoje, o rugsėjo 26 d. paroda atkeliaus į Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto gimnaziją.

1

 5 2 

Stovyklos sumanytojas ir vadovas buvo Svėdasų krašto  praeities žinovas ir geras pasakotojas Raimondas Guobis. Jo vedamos jaunosios dailininkės ir jų vadovė, gimnazijos dailės mokytoja Kristina Striukienė susipažino su Kunigiškių kaimo įdomybėmis, apsilankė čia pat už paslaptingos kalvos besiglaudžiančiame Malaišių sodžiuje - rašytojo Juozo Tumo-Vaižganto gimtinėje, paslaptingame Savičiūnų dvare, etnografiniame Kalniečių kaime, užkopė į Juodonių piliakalnio viršūnę. „Vakarop smogė lietus ir kūrėjos susikraustė į Rūtos svetainę, kur prie besikūrenančios krosnelės susispaudusios, per langus krintančią šviesą gaudydamos, sukūrė gal pačią nuostabiausią pasaulyje studiją", - pasakoja Raimondas.   Per  stovyklos uždarymą nepaprastai giedrų, ramių, vasariškų tapybos darbų fone skambėjo Utenos muzikos mokyklos mokytojų Audronės ir Renatos širdį glostančios dainos bei gitaros, akordeono ir fleitos liūliuojantys garsai.      

 „Gyvenome jaukioje, svetingoje  Rūtos Stanevičienės sodyboje. Stovyklos metu susipažinome su gražiomis Kunigiškių kaimo apylinkėmis, piešėme, bendravome su vietos gyventojais, prašėme jų papasakoti legendų, įdomių atsitikimų, kalbėjomės apie Kajetoną Sklėrių. Puikaus vadovo Raimondo dėka mes daug sužinojome apie šį žymų akvarelistą.  Kunigiškių kaimo pradžios mokykloje susitikome su  dailininkais Pranciškumi Gerliku ir Irina Gudeliene, kurie papasakojo apie savo save ir kūrybą. Dėkojame Svėdasų bendruomenei už puikų ir naudingą projektą, visiems stovyklos dalyviams už šauniai praleistą laiką." Tokiais  įspūdžiais pasidalino stovyklos dalyvės Gintarė Gliaudelytė ir Justina Sudokaitė.

Džiaugiamės, kad Svėdasų bendruomenės projektuose  aktyviai  dalyvauja jaunimas, palaikomas entuziastingų vadovų.

Dėkojame Svėdasų Juozo-Tumo Vaižganto gimnazijai ir Svėdasų bibliotekai už bendradarbiavimą vykdant ir viešinant projektą, VŠĮ „Atvertos langinės" už dalyvių apgyvendinimą.

Svėdasų bendruomenės pirmininkė Asta Fjellbirkeland

  

© 2014 Svedasai.lt