Orientacinės varžybos

Orientacinės varžybos ,,Pažink Svėdasus“

Jau keletą metų asociacijos ,,Svėdasų bendruomenė“ iniciatyva Svėdasuose organizuojamos orientacinės varžybos, kuriomis siekiama, kad  gyventojai ir svečiai geriau pažintų miestelį.  2015 m.  orientacinis žaidimas buvo sėkmingai parduotas kaip aktyvaus laisvalaikio praleidimo paslauga. Tai paskatino bendruomenės aktyvą ir toliau kurti žaidimo trasas,  jas pritaikyti komercinei veiklai, nes, norint  remti įvairių amžiaus grupių gyventojų iniciatyvas,  būtina didinti bendruomenės finansinį savarankiškumą. Toks uždavinys iškeltas šiais metais ,,Svėdasų bendruomenės“ vykdomame projekte  ,,Nori gyventi sau, gyvenk kitiems (Seneka)“, kurį finansuoja  Socialinės apsaugos priežiūros departamentas prie LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Vykdydami projektą, ,,Svėdasų bendruomenės“ savanoriai sukūrė dar vieną orientacinių varžybų trasą ir ją pasiūlė išbandyti projekto partneriams – Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos bendruomenei. Rugsėjo 20-oji gimnazijoje – netradicinio ugdymo diena, skirta Vaižganto gimtadieniui.  Orientacinės varžybos  suteikė galimybę mokiniams dar kartą prisiminti vietas, susijusias su rašytoju, geriau pažinti jo išgarsintus  Svėdasus.  

orentacines 1 

Varžyboms  iš anksto ruošėsi 9 gimnazijos komandos – nuo penktokų iki abiturientų.  Buvo netikėta, kad prie svėdasiškių panoro prisijungti ir  2 komandos iš Debeikių pagrindinės mokyklos. Orientacinių varžybų ,,Pažink Svėdasus“ dalyviai turėjo   surasti 12 punktų, atlikti logines ir sportines užduotis, kuo greičiau įveikti trasą. O bėgti teko  Svėdasų gatvėmis iki Beragio ežero, pasiekus Marikonio koplytėlę ir aplankius partizanų kapus,  grįžti į miestelio centrą prie Vaižganto paminklo. Reikėjo ir bažnyčios šventoriuje paminklą surasti, stabtelėti prie B. Buivydaitės gimtojo namo, ir Vaižganto legendą apie Alaušo varpą perskaičius paalaušėje  virve sliuogti. Tik išsprendę laiptažodį, prie gimnazijos apžiūrėję stogastulpį su Vaižganto kūrinių personažais, varžybų dalyviai pasiekė finišą. Prireikė ne tik fizinės ištvermės, bet ir gebėjimo atidžiai perskaityti informaciją, greit susiorientuoti, rasti nuorodas į kitą punktą. Tai  pasirodė ne taip lengva.  Azartas, noras kuo greičiau  įveikti trasą kai kam pakišo koją -  komandos už neteisingai atliktas užduotis gavo baudos taškų. Greičiausiai finišą pasiekė  ,,Vienuoliktokų“ komanda, trasoje nesugaišusi nė valandos, tačiau susumavus rezultatus juos pralenkė IIga klasės komanda ,,Ir aš bėgu“, vienintelė be klaidų atlikusi visas užduotis. Trečioje vietoje liko svečių komanda ,,Debeikiukai“. Nugalėtojams ,,Svėdasų bendruomenė“ įteikė  kompasus, prizininkai  gavo padidinimo stiklus ir parkerius. Visi  69 varžybų dalyviai buvo apdovanoti asmeninėmis padėkomis ir saldžiomis dovanomis.

Varžybų užduočių kūrėjams ir organizatoriams  geriausias atlygis  buvo šilti atsiliepimai, geranoriškos  dalyvių pastabos. Sukurta ir išbandyta orientacinio žaidimo trasa – dar vienas žingsnelis kuriant kokybišką paslaugos paketą, siekiant bendruomenės ekonominio savarankiškumo.

Kviečiame anykštėnus pasinaudoti mūsų siūloma paslauga –  turiningai praleisti laisvalaikį dalyvaujant orientacinėse varžybose ,,Pažink Svėdasus“.

 

                                                                                                J. Gutmanienė

                                                                          ,,Svėdasų  bendruomenės“ tarybos narė

© 2014 Svedasai.lt