Kūrybinė-edukacinė Medijų stovykla jaunimui

Šiais metais Svėdasų bendruomenė vykdo didžiulį įvairiapusį projektą „Nori gyventi sau, gyvenk kitiems (Seneka)“, finansuojamą Socialinių paslaugų priežiūros departamento prie LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Svėdasų bendruomenės.

Viena iš projekto veiklų – kūrybinė-edukacinė Medijų stovykla jaunimui, kuri vyko pirmąją rugpjūčio savaitę. Stovykloje jauni žmonės buvo mokomi kitomis akimis pažvelgti į Svėdasų kraštą, suvokti, išryškinti ir kitiems papasakoti apie tai, kad čia gyventi gera. Stovyklautojai turėjo galimybę atskleisti savo kūrybiškumą, mokėsi dirbti komandose,  patyrė,  kas atsitinka, kai nesilaikoma duoto pažado ar laiko terminų, neatsakingai atliekamos paskirtos užduotys, sužinojo apie naujovių taikymą kuriant video produktą, žodžiu, įgavo tiek profesinės, tiek gyvenimiškos patirties. Stovyklos rezultatas – sukurti du filmai apie Svėdasus.

Gyvenimas tarp ežerų

Žaliadainė

 

stovykla5 stovykla6 

 stovykla1 stovykla2

Stovyklos suteiktą naudą bei jos reikalingumą geriausiai atspindi pačių stovyklautojų nuomonė. Štai keletas dalyvių atsiliepimų apie laiką, praleistą stovykloje (kalba netaisyta):

„Stovykla buvo labai faina. Buvo labai įdomu filmuoti filmus, susipažinti su naujais žmonėm. Be abejo, lauksiu dar vienos stovyklos kaip šita.“ (Nojus Skvarnavičius)

„Praeitą savaitę buvau pačioj nuostabiausioj stovykloj. Susipažinau su labai skirtingais ir labai įdomiais žmonėmis. Supratimas apie kiną, jo kūrimą ir apie pačius Svėdasus labai prasiplėtė. Skirtos užduotys, orientacinės varžybos, kelionės į Alaušo ežerą, naktiniai filmai, pasibuvimai, dalyviai, vadovai, MAISTAS... Viskas buvo puikiai suorganizuota. Neteko apturėti jokios komplikacijos nei filmavimo metu, nei tiesiog gerai leidžiant laiką. Sukūrėme daugiau filmukų nei buvo numatyta ir tuo labai džiaugiamės. Gal kartais mes buvome blogi vadovams pradedant per dideliu decibelų kiekiu naktimis, baigiant Dėdės Andriaus (mes jį taip vadinome) išpaišytu veidu. Mūsų laimei, jis labai nepyko. Bet juk jis taip knarkė! Labai ačiū visiems, kurie suteikė mums tokią galimybę labiau pažinti Svėdasus, o labiausiai dėkoju Tetai Virginijai už jos šilumą ir šypsenas.“ (Urtė Jovaišaitė)

„Kai išgirdau apie stovyklą, nežinojau, ar norėčiau joje dalyvauti, nes buvau pavargusi po ,,maratono" kitų stovyklų. Bet pasiūliusi keliems draugams į ją užsiregistravau. Pirmas dienas buvo teorinė dalis, kuri buvo įdomi, bet šiek tiek varginanti.  Po to prasidėjo veiksmas ir mūsų, dokumentikų, grupė iškeliavo filmuoti pirmųjų kadrų, tada jau pramokę filmavimo subtilybių pradėjom filmuoti interviu su Svėdasų žmonėmis. Išgirdom visokių įdomių dalykų, net nebuvau pagalvojusi, kad Svėdasai turi tiek pozityvių žmonių, kurie turi tokių įdomių ir gyvenimiškų istorijų. Sužinojom labai daug. Ir trečias filmo kūrimo etapas buvo montavimas. Per ašaras, per nervus ir visa nebenorą būti šioje stovykloje sugebėjom kažką sukurti. Man ši stovykla davė labai daug: susipažinau su naujais žmonėmis, sužinojau daug apie pačius filmus, kaip jie kuriami ir kas vyksta užkulisiuose. Man ši stovykla patiko, nes įgijau labai daug patirties! Jei ir kitais metais vyks ši stovykla, net negalvodama į ją užsiregistruosiu ir rekomenduosiu kitiems.“ (Domantė Rimkutė)

Akivaizdu, kad sumanymas artimiau supažindinti jaunimą su kino menu ir jo kūrimu pasiteisino bei patenkino jaunimo lūkesčius tobulėti ir turiningai leisti laisvalaikį. Stovykloje įgyta patirtis, be abejo, turės išliekamąją vertę tiek stovyklos dalyviams, tiek jos organizatoriams, kaip neformalaus ugdymo geroji patirtis dirbant su jaunąja karta. Bendruomenei, kaip organizacijai, ši stovykla padėjo formuoti teigiamą Svėdasų miestelio įvaizdį bei nurodė kitų metų veiklų kryptis.

AČIŪ visiems, prisidėjusiems prie šios stovyklos įgyvendinimo: asociacijai „Anykščių šventės“ ir jos vadovui Andriui Falkauskui, režisierei Marijai Stonytei, garso režisieriui, kompozitoriui Edvinui Gogeliui, fotografui Nerijui Gliaudeliui, animatorei Žiedūnei Morkūnaitei, technikui Vyčiui, kavinės „Pas Gedą“ kolektyvui ir jos savininkei Danutei Kutkienei, Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijai ir jos vadovui Alvydui Kirvėlai, Anykščių r. sav. L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos Svėdasų skyriaus bibliotekininkėms, bendruomenės slaugytojai Aldonai Saliamonienei, Helgei Fjellbirkeland, Jolitai ir Romui Budreikams, Mildai Banienei, Ferdinantui Kastečkai, bendruomenės pirmininkei Astai Fjellbirkeland. Už kantrybę ačiū Nijolei Prokarenkienei bei Aldonai ir Vytautui Morkūnams, ačiū visiems visiems už geranoriškumą mūsų jaunųjų kino kūrėjų atžvilgiu.

Ši kino kūrimo stovykla baigėsi, tegyvuoja kitos stovyklos Svėdasų krašte!

Bendruomenės tarybos pirmininkė

Virginija Valikonytė

Logotipas

© 2014 Svedasai.lt