Linos mokymai

Atrandame žmones, kurie gyvena šalia mūsų

,,Greitai lapkritis užleis vietą gruodžiui. Šis laikas pasikeitimų atneša ne tik į gamtą, bet ir į sielą. Visi ruošiamės Kalėdoms. Lapkričio 14 d., šeštadienį,  10 val., vyko atvirukų kūrimo mokymai.” Tokio kvietimo suviliotos , nepaisydamos  lietingo oro, šeštadienio rytmetį  į Svėdasų bendruomenės namus  susirinko keletas aktyvių moterų. Mokymus vedė svėdasiškė Lina Davainytė. Ji   - ne naujokė šioje srityje. Linos  darbai jau buvo iškeliavę  į Turkiją, puošė Prezidentūros eglutę, ne vieną kartą buvo eksponuoti  ir įvertinti įvairiose parodose.

Picture 001Picture 004Picture 008

Lina į mokymus atsivežė parodyti savo darbų ir keletą dėželių , kurios   netruko atsirasti ant stalų. Susidomėjimą sukėlė patys įvairiausi ,,niekeliai”, kuriuos naudojant gimsta atvirukai: spalvotas popierius, juostelės, gėlytės, snaigės, akmenukai … Viešnia noriai dalijosi savo patirtimi, kur galima įsigyti priemones, kaip geriausiai pritvirtinti  vieną ar kitą detalę. Netrukus ėmėmės darbo pačios  ir geranoriškos mokytojos vadovaujamos pasigaminome  simpatiškus kvietimus-atvirukus. Greitai gimė idėjos, kur savo naujuosius kūrinius galėsime panaudoti. Antras bandymas – kalėdinio atviruko kūrimas. Čia vėl mus nustebino savo išradingumu Lina . Pasirodo, beržo tošies gabalėlis gali tapti stilinga eglute, keletas brūkštelėjimų  sidabrine spalva pavirsti pusnimi. Jeigu dar snaigę ar žaisliuką priklijuosi – ir turėsi originalų atviruką. Patyrusios kūrybinį džiaugsmą moterys ėmėsi ir trečiojo darbo – gamino proginį atviruką.  Popierius, juostelė, žiedelis, suderintos spalvos, šiek tiek fantazijos  - ir vėl galėjome pasidžiaugti savo ir kitų darbais.

Tikrai neprailgo laikas, nes ir pats kūrybinis procesas, ir rezultatas teikė tik malonias emocijas. Tikimės, kad toks susiėjimas ne paskutinis.

Joana Gutmanienė

© 2014 Svedasai.lt