Susitikimai su amatininkais

2015 m. spalio 25-osios popietę Svėdasų bendruomenės moterys susitiko su amatininke, muzikante, menininke Onute Jackiene. Tai trečiasis susitikimas su vietos amatininkais, kuriuos organizuoja Svėdasų bendruomenė vykdydama projektą „Bendravime mūsų stiprybė“.

IMG 5189IMG 5203IMG 5208IMG 5197

 

 

Šis susitikimas buvo išties įspūdingas, gal todėl, kad įgavome drąsos bendrauti vieni su kitais, gal todėl, kad ėmėme kitaip vertinti žmones, gyvenančius tarp mūsų, kuriuos, rodosi, iki skausmo pažįstame, o pasirodo, kad tik dabar ėmėme juos iš tikrųjų pažinti.

Onutė ne tik susitiko  su bendruomenės nariais, bet ir suorganizavo kelias valandas trukusias rankdarbių pamokas. Buvome sužavėti! Įspūdžiai nenupasakojami, prisiminimai įstrigs ilgam, o išmoktos darbų technikos padės užpildyti ilgus žiemos vakarus.

Pirmiausia Onutė pristatė Kvilingo techniką, papasakojo, kaip ji pati su ja susipažino ir susidraugavo. Parodė visą kolekciją šia technika atliktų nuostabaus grožio snaigių. Tuomet darbo ėmėmės visos. Žingsnis po žingsnio kantriai ir kruopščiai karpėme popieriaus juosteles, raitėme iš jų įvairių formų detales, kurias vėliau sujungėme į neįtikėtino grožio, lengvumo ir trapumo popierinį nėrinį – snaigę. O džiaugsmo buvo!

Kitas darbas – iš popieriaus karpytos snaigės. Onutė pristatė savo parodai paruoštą apie 40-ies karpytų snaigių kolekciją, apipavidalintą jos pačios pagamintais popieriniais rėmeliais. Pasigrožėjome jos darbu ir kibome mokytis. Onutė kantriai aiškno ir kiekvienai atskirai rodė, kaip turi būti sulankstytas popierius, kokios yra dažniausiai daromos klaidos ir kaip jų išvengti. Iškarpėme ir mes. Džiaugėmės vienos kitų kūriniais.

Tuomet apžiūrėjome irgi jau parodai paruoštas nertas Onutės snaiges. Neįtikėtinas jos darbų kruopštumas vertė vėl ir vėl stebėtis ir aikčioti.

Galiausiai amatininkė pristatė savo kurtus atvirukus iš džiovintų augalėlių. Va čia tai kruopštumo aukštasis pilotažas! Nuoširdžiai ir be jokio pavydo krislelio Onutė papasakojo, kokius augalėlius rinkti, kaip juos džiovinti, kaip komponuoti ir klijuoti, kokį popierių naudoti ir kaip visą tokį sukurtą meno kūrinį konservuoti, kad jis džiugintų ilgą laiką.

Nuostabus, nepamirštamas susitikimas! O ir klausytojai – mokiniai pavyzdingi! Atėjo, klausė, mokėsi, dirbo kartu ir pradinių klasių moksleivė, ir dvidešimtmetės jaunuolės, ir vidutinio amžiaus moterys bei senjorės. Šį kartą prisijungė nauji, dar Svėdasų bendruomenei nepriklausantys žmonės ir nenusivylė, o po renginio paprašė būti priimti į bendruomenę. Pasak  jų, „čia tiek visko įdomaus vyksta“. Skirstytis į namus niekas neskubėjo, čia pat kūrė naujų susitikimų scenarijus, siūlė žmones. su kuriais norėtų susitikti, išsakė savo pageidavimus, ko norėtų išmokti ar pabandyti, ir vis klausė: „Kada kitas susitikimas?“

Projekto renginiai pasiteisino su kaupu – išties, bendravime mūsų stiprybė!

© 2014 Svedasai.lt