Orientacinės

Rugpjūčio 16 d. vyko svarbausias šio projekto renginys - orientacinės varžybos „Pažink Svėdasus”. Džiaugiamės, kad į kvietimą pasivaržyti susirinko net 11 komandų. Prie svėdasiškių prisijungė kaimynai iš Vaitkūnųi, miestelio poilsiautojai, sulaukėme svečių iš Vilniaus, Kauno, net iš Londono ir Dublino.

 

OrientacinisCollageSvedasai

Orientacinių varžybų dalyviai turėjo surasti 13 punktų, atlikti logines ir sportines užduotis. Prireikė ne tik fizinės ištvermės, bet ir gebėjimo atidžiai perskaityti informaciją apie Svėdasų istorinius ir kultūrinius objektus, rasti užuominas apie kitą punktą. Geros nuotaikos, sveiko sportinio azarto nesugadino nei trumpai nušniokštęs lietus, nei pritrintos pūslės. Sėkmingai finišavo visi 42 varžybų dalyviai.

Atsipūtę varžybų dalyviai ir visi panorę turiningai praleisti šeštadienio vakarą 19 val. rinkosi į AKC Svėdasų skyriaus vidinį kiemelį, kuriame vyko varžybų uždarymas. Suskaičiavus baudos taškus, paaiškėjo, kad greičiausiai varžybų trasą įveikė ir nugalėtojais tapo sportiškieji Jurgita ir Rimgaudas Uždaviniai. Antroje vietoje liko jauna šeima - „Čiukų“ komanda, o trečiąją vietą užėmė Svėdasuose vasarojantys jaunuoliai - „Raištuotieji“. Padėkomis ir specialiais prizais buvo apdovanoti visi varžybų dalyviai. Uždarymo metu buvo galima pasiklausyti Ievos, Justo ir Lauryno koncerto, paploti varžybų dalyviams ir nugalėtojams, pasivaišinti ypatinga koše.

DĖKOJAME visiems varžybų dalyviams už entuziazmą, projekto partneriams kavinei „Pas Gedą“ ir Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijai - už geranorišką bendradarbiavimą, Svėdasų seniūnui - už pagalbą reklamuojant renginį, Vytautui Bagdonui - už prizus, Virginijai ir Vaidotui Sankalams - už skanią košę, Svėdasų bibliotekai - už lankstinukus, Nerijui Gliaudeliui - už nuotraukas, Rožei ir Viliui Lapieniams - už patalpas, skautams savanoriams ir jų draugams - už pagalbą varžybų punktuose.

Gera nuotaika, vyravusi visą pusdienį, nuo skubančių, klegančių varžybų dalyvių atgiję Svėdasai, šilti atsiliepimai - geriausias atlygis užduočių rengėjams ir varžybų organizatoriams. Tikimės, kad orientacinės varžybos taps gražia tradicija, stiprinančia bendruomenę per krašto pažinimą, skatinančia bendravimą tarp kartų.

© 2014 Svedasai.lt