Kultūra

Susitikime bendruomenės namuose

BENDRUOMENĖS NAMŲ ŠILUMA TELKIA SVĖDASIŠKIUS

Asociacija „Svėdasų bendruomenė“ baigė vykdyti NVO stiprinimui skirtą projektą „Susitikime bendruomenės namuose”, kurį finansavo Anykščių r. sav.

Pagrindinė projekto idėja – telkti vietos ir aplinkines bendruomenes, ugdyti kaimo gyventojų gebėjimus dirbti kartu ir spręsti ekonomines problemas pasinaudojant vietos tapatybės propagavimu ir savivaldybės parama.

Projekto veiklos buvo organizuotos taip, kad patenkintų poreikį kurti originalius rankų darbus bei sudarytų sąlygas realizuoti sukurtus gaminius. Į mokymus buvo kviečiami Butėnų, Grikiapelių bei Daujočių bendruomenių atstovai.

Pirmiausia buvo  organizuoti dizainerio mokymai vientisai gaminių linijai sukurti. Mokymų dalyvės sužinojo, kaip dirba dizaineriai, ko reikia norint sukurti paklausų, originalų gaminį, kaip daiktai tarpusavyje derinami ir pan. Siekdami skatinti bendruomenės narių verslumą, paprašėme lektorės pakalbėti apie pardavimo-pirkimo psichologiją, buvo kalbama apie etikečių ir pakuotės svarbą. Mokymuose buvo pristatytos 2017 m. tendencijos, madingos spalvos ir jų deriniai. Vyko ir praktiniai užsiėmimai: mokytasi derinti  spalvas bei ornamentus, buvo dažoma tekstilė, kuriamas virtuvinis rankšluostėlis.

Vėliau, dekoracijų virtuvei kūrimo mokymuose, rankdarbių meistrė mokė ,,tapyti“ vilna – kurti paveikslus. Pradžioje moterys pačios netikėjo, kad jos gali padaryti tokius neįtikėtinai gražius darbus, kokius pristatė mokymų vadovė. Po kelių valandų darbo moterys jau žavėjosi savo ir kolegių paveikslais. Tuojau pat buvo suorganizuota paroda, kurią demonstruoti mielai priėmė Svėdasų biblioteka.

Į megztų gaminių iš virvelių mokymus susirinko daugiau kaip 15 moterų, mėgstančių megzti ir norinčių išmokti naują techniką, sužinoti jos pritaikymo galimybes. Darbas virė ilgiau nei 6 val., visos pajuto pirštelių skausmą, bet pasiektas rezultatas nė vienos nenuvylė. Po mokymų moterys džiaugėsi naujomis pačių nertomis rankinėmis, dėžutėmis, krepšeliais bei kitais gaminiais.

Kitas projekto etapas – gaminių realizavimas. Jį įgyvendinome kasmetinės rudens mugės metu. Smagu buvo stebėti, kaip miestelėnai noriai perka bendruomenės narių kurtus gaminius, klausia, kas vieno ar kito darbelio autorius, žavisi originaliomis pakuotėmis. Mugės metu surinktos lėšos papildė bendruomenės kasą. Vykdant šį projektą apdraustas bendruomenės namų turtas.

Projekto veiklos pasiteisino: bendruomenės nariai ėmė glaudžiau bendradarbiauti, dalintis idėjomis, išaugo bendruomenės, kaip institucijos, prestižas, vis daugiau ir daugiau žmonių reiškia norą tapti jos nariais. Tai rodo, kad veiklos vystomos reikiama linkme, yra tenkinami kaime gyvenančių žmonių poreikiai, sudaromos sąlygos bendrauti neformalioje aplinkoje, žmonės jaučiasi išgirsti. Asociacija „Svėdasų bendruomenė“ ir toliau dės pastangas, kad gyvenimas kaime darytųsi įdomesnis ir prasmingesnis.

Bendruomenės tarybos pirmininkė Virginija Valikonytė

© 2014 Svedasai.lt