BENDRUOMENĖS NAMŲ ŠILUMA TELKIA SVĖDASIŠKIUS

Asociacija „Svėdasų bendruomenė“ baigė vykdyti NVO stiprinimui skirtą projektą „Susitikime bendruomenės namuose”, kurį finansavo Anykščių r. sav.

Pagrindinė projekto idėja – telkti vietos ir aplinkines bendruomenes, ugdyti kaimo gyventojų gebėjimus dirbti kartu ir spręsti ekonomines problemas pasinaudojant vietos tapatybės propagavimu ir savivaldybės parama.

Projekto veiklos buvo organizuotos taip, kad patenkintų poreikį kurti originalius rankų darbus bei sudarytų sąlygas realizuoti sukurtus gaminius. Į mokymus buvo kviečiami Butėnų, Grikiapelių bei Daujočių bendruomenių atstovai.

Pirmiausia buvo  organizuoti dizainerio mokymai vientisai gaminių linijai sukurti. Mokymų dalyvės sužinojo, kaip dirba dizaineriai, ko reikia norint sukurti paklausų, originalų gaminį, kaip daiktai tarpusavyje derinami ir pan. Siekdami skatinti bendruomenės narių verslumą, paprašėme lektorės pakalbėti apie pardavimo-pirkimo psichologiją, buvo kalbama apie etikečių ir pakuotės svarbą. Mokymuose buvo pristatytos 2017 m. tendencijos, madingos spalvos ir jų deriniai. Vyko ir praktiniai užsiėmimai: mokytasi derinti  spalvas bei ornamentus, buvo dažoma tekstilė, kuriamas virtuvinis rankšluostėlis.

Vėliau, dekoracijų virtuvei kūrimo mokymuose, rankdarbių meistrė mokė ,,tapyti“ vilna – kurti paveikslus. Pradžioje moterys pačios netikėjo, kad jos gali padaryti tokius neįtikėtinai gražius darbus, kokius pristatė mokymų vadovė. Po kelių valandų darbo moterys jau žavėjosi savo ir kolegių paveikslais. Tuojau pat buvo suorganizuota paroda, kurią demonstruoti mielai priėmė Svėdasų biblioteka.

Į megztų gaminių iš virvelių mokymus susirinko daugiau kaip 15 moterų, mėgstančių megzti ir norinčių išmokti naują techniką, sužinoti jos pritaikymo galimybes. Darbas virė ilgiau nei 6 val., visos pajuto pirštelių skausmą, bet pasiektas rezultatas nė vienos nenuvylė. Po mokymų moterys džiaugėsi naujomis pačių nertomis rankinėmis, dėžutėmis, krepšeliais bei kitais gaminiais.

Kitas projekto etapas – gaminių realizavimas. Jį įgyvendinome kasmetinės rudens mugės metu. Smagu buvo stebėti, kaip miestelėnai noriai perka bendruomenės narių kurtus gaminius, klausia, kas vieno ar kito darbelio autorius, žavisi originaliomis pakuotėmis. Mugės metu surinktos lėšos papildė bendruomenės kasą. Vykdant šį projektą apdraustas bendruomenės namų turtas.

Projekto veiklos pasiteisino: bendruomenės nariai ėmė glaudžiau bendradarbiauti, dalintis idėjomis, išaugo bendruomenės, kaip institucijos, prestižas, vis daugiau ir daugiau žmonių reiškia norą tapti jos nariais. Tai rodo, kad veiklos vystomos reikiama linkme, yra tenkinami kaime gyvenančių žmonių poreikiai, sudaromos sąlygos bendrauti neformalioje aplinkoje, žmonės jaučiasi išgirsti. Asociacija „Svėdasų bendruomenė“ ir toliau dės pastangas, kad gyvenimas kaime darytųsi įdomesnis ir prasmingesnis.

Bendruomenės tarybos pirmininkė Virginija Valikonytė

Į mokymus pakvietėme ir kaimyninių bendruomenių - Grikiapelių ir Butėnų - atstoves.
Mokymų dalyvės sužinojo, kaip dirba dizaineriai kurdami vieningą daiktų liniją, kokius klausimus reikia sau kelti, norint sukurti paklausų, originalų, gaminį, kaip daiktai tarpusavyje derinami ir kad "vieninga linija" apima kur kad daugiau nė tarpusavyje panašius daiktus. Siekdami skatinti bendruomenės narių verslumą, paprašėme lektorės pakalbėti apie pardavimo - pirkimo psichologiją, kokius daiktus kokiam pirkėjui kurti. Buvo kalbama apie etikečių ir pakuotės svarbą, jų pernešamą žinutę vartotojui. Buvo pristatytos 2017 m. tendencijos, ateinančios į madą spalvos ir jų deriniai. Vyko praktiniai užsiėmimai nuo spalvų bei ornamentų derinimo iki tekstilės dažymo. Netgi bandėme sukurti virtuvinio rankšluostėlio eskizą! Užsiėmimų laikas tirpte ištirpo, o įgytos žinios tikrai pravers gyvenime. Nuoširdus ačiū lektorei bei dalyvėms.

Svėdasų bendruomenės tarybos pirmininkėVirginija Valikonytė2016 m. rugsėjo 3 d. Svėdasų bendruomenė vykdydama NVO stiprinimui skirto projekto „Susitikime bendruomenės namuose” finansuojamo Anykščių r. sav., veiklas suorganizavo MEGZTŲ GAMINIŲ IŠ VIRVELIŲ MOKYMUS, kuriuos vedė rankdarbių meistrė Danutė Diponienė.  Susirinko virš 15-os moterų ir merginų mėgstančių megzti ir norinčių išmokti naują mezgimo techniką, sužinoti apie jos pritaikymo galimybes. Darbas virė ilgiau nė 6 val. (na ir kantrybė auksarankių!), visos pajuto pirštelių skausmą, bet pasiektas rezultatas nė vienos nenuvylė. Po mokymų moterys džiaugėsi naujomis, pačių nertomis rankinėmis, dėžutėmis, krepšeliais. Visoms taip smagu buvo kartu darbuoti, kad nutarė burtis į mezgėjų klubą. Rankdarbių meistrė Danutė, kaip tyčia dar tarstelėjo, kad kitą kartą pamokytų megzti paltą. Na, niekas jos už liežuvio netempė, mes susirinksim, teks ir jai atvažiuoti ir pamokyti, kaip tą paltą nusimegzti, kad nebūtų šalta. Ačiū visoms dalyvėms už smagiai kartu praleistą laiką ir ačiū mūsų mokytojai Danutei Diponienei. Kiti mokymai laukia rugsėjo 24-25 dienomis. Susitiksime su drabužių dizainere. Kviečiu visas aktyviai dalyvauti ir jau pradėti registruotis.2016 m. rugpjūčio 26 d. Svėdasų bendruomenė vykdydama NVO stiprinimui skirtą projektą. „Susitikime bendruomenės namuose” finansuojamą Anykščių r. sav. organizavo DEKORACIJŲ VIRTUVEI KŪRIMO MOKYMUS, kuriuose buvo mokoma "tapyti" vilna. Svėdasų ir Grikiapelių bendruomenių moterys kūrė paveikslus iš vilos. Pradžioje dalyvės pačios netikėjo, kad jos gali padaryti tokius neįtikėtinai gražius darbus, kokius pristatė mokymus vedusi rankdarbių meistrė DANUTĖ DIPONIENĖ (kuri, beje, įstojo į Svėdasų bendruomenę). Po kelių valandų darbo, moterys jau žavėjosi savo ir kolegių darbais. Tuojau pat buvo suorganizuota paroda, kurią demonstruoti mielai priėmė Svėdasų biblioteka. Prašom aplankyti paveikslų, kurtų iš vilnos, parodą, pasigrožėti mūsų moterų darbais!

Projektą finansuoja Anykščių rajono savivaldybė pagal Anykščių rajono savivaldybės strateginio 2016-2018 metų veiklos plano priemonę „NVO stiprinimas”. Projekto vertė 650 Eur.

Projekto tikslas - Stiprinti Svėdasų bendruomenės veiklą siekiant pagerinti gyvenimo kaimiškoje vietovėje  kokybę.

Projekto uždaviniai:

  • Stiprinti vietos tapatybės suvokimą ir pilietiškumą.
  • Kurti palankias sąlygas bendruomenės savarankiškai ekonominei veiklai.

Veiklos:

  1. Dizainerio mokymai kaip sukurti gaminių liniją. Rugpjūtis.
  2. Dekoracijų virtuvei kūrimo mokymai. Rugpjūtis.
  3. Pirkinių krepšių gamybos mokymai. Rugsėjis.
  4. Bendruomenės turto draudimas. Lapkritis.

Projekto partneriai – Daujočių ir Grikiapelių bendruomenės.  

© 2014 Svedasai.lt