Naujienos

Atviras asociacijos „Svėdasų bendruomenė" posėdis

Sveiki bendruomeniškiai,

Kviečiame visus į atvirą  asociacijos tarybos posėdį birželio 21 d., ketvirtadienį 20 val. Svėdasų bendruomenės namuose (J. Tumo-Vaižganto g. 55).

Klausimai:

  1. Dėl prašymo savivaldybei neformuoti sklypų prie Alaušo ežero maudyklos. Pranešėja Asta Fjellbirkeland.
  2. Dėl bendruomenės vykdomų projektų darbų planavimo ir darbų kalendoriaus 2018 m. sudarymo. Pranešėja Daiva Navickienė pristatys šiais metais finansuojamus projektus ir numatomas veiklas.
  3. Dėl orientacinių varžybų organizavimo. ???
  4. Dėl gražiausios sodybos rinkimų. Pranešėjas Arvydas Kilius.
  5. Dėl talkos bendruomenėje organizavimo. Pranešėjas Arvydas Kilius.
  6. Einamieji reikalai. Pranešėjas Arvydas Kilius.

Dėl žemės Alaušo pakrantėje.

Šiuo metu maudykla ir sklypas šalia Svėdasų senelių globos namų priklauso Anykščių r. savivaldybei, kuri ruošiasi čia suformuoti du sklypus ir parduoti viešame aukcione. Šioje vietoje jau bendruomenė atliko nemažai darbų, ateityje dar galima būtų rašyti naujus projektus arba pasitelkti rėmėjų lėšas ir sukurti poilsio zoną.

Siūlome rašyti raštus dėl reprezentacinio sklypo, (bei istorinio praėjimo prie ežero, greta koplyčios)  likimo (unikalus  Nr. 4400-4428-6684), Anykščių r. sav., Svėdasai, J. Tumo-Vaižganto g. 12c ir 12 b. :

1.     Nacionalinei žemės tarnybai

Prašome sklypui (unikalus  Nr. 4400-4428-6684) sudarytos panaudos sutarties Nr.38SUN-18-(14.38.56.) nekeisti. Pagal LR žemės reformos įstatymą 13 str. 1d. 2p. įtvirtintą nuostatą, žemė bendro naudojimo yra neprivatizuojama, jeigu bendruomenė nesutinka.

2.     Merui

Vadovaujantis  Konstitucinio Teismo jurisprudencija, kurioje  yra konstatuota, kad viešojo intereso, kaip valstybės pripažinto ir teisės ginamo visuomeninio intereso, įgyvendinimas yra viena svarbiausių pačios visuomenės egzistavimo ir raidos sąlygų (Konstitucinio Teismo 1997 m. gegužės 6 d., 2005m. gegužės 13 d., 2006 m. rugsėjo 21 d. nutarimai);

Taip pat, pagal Konstituciją natūrali gamtinė aplinka, gyvūnija ir augalija, taip pat ypač vertingos vietovės yra visuotinę reikšmę turinčios nacionalinės vertybės; užtikrinti jų apsaugą - tai viešasis interesas, kurį garantuoti yra valstybės konstitucinė priedermė (LR Konstitucinio Teismo 2005 m. gegužės 13 d. nutarimas).

Reikalaujame, kad nutrauktumėte reprezentacinio Valstybinio žemės sklypo performavimą (unikalus  Nr. 4400-4428-6684), Anykščių r. sav., Svėdasai, J. Tumo-Vaižganto g. 12c ir 12 b,  ir jo neparduotumėte viešame aukcione, prieš Svėdasų bendruomenės valią, nes šis sklypas yra rekreacinė miestelio teritorija,  o šiame sklype esančius menkaverčius, avarinės būklės du pastatus nurašytumėte ir nugriautumėte.

 

Laukiame visų su idėjomis, pasiūlymais, komentarais ....

Iki susitikimo.

Pagarbiai,
Asta Fjellbirkeland
© 2014 Svedasai.lt