Naujienos

Mokymai Neaderladuose, Assen mieste

Galvok globaliai – veik lokaliai!

Antrus metus Svėdasų bendruomenė vykdo Erasmus+ KA1 programos projektą „Žmogiškųjų išteklių lobynas”. Įvykdytos šios veiklos: pravesti anglų kalbos kursai, dvi svėdasiškių komandos buvo išvykusios  mokytis į Portugaliją ir  Italiją. Šių metų gegužės 22-28 dienomis   Nyderlanduose mokymuose dalyvavo  Jolita Budreikienė ir aš - Virginija Valikonytė.

 

DSC 0514

 

 

DSC 0212

 

Asseno mieste 7 dienas klausėme kursą „Kaip skatinti verslumą ir geriau integruotis į darbo rinką” ("How to stimulate the entrepreneurial attitude for a better integration into the labour market"). Mokymus organizavo „Quarter Mediation” – organizacija, turinti ilgametę suaugusiųjų mokymų patirtį,  šios organizacijos viena iš įkūrėjų, technikos mokslų daktarė, andragogė, lektorė Cristina Stefan dirba Europos Komisijoje rengiant strategijas projektinėms veikloms. Mums tikrai pasisekė: dalyvavome itin kokybiškai parengtuose mokymuose, gavome mažai skleidžiamų  žinių iš Europos Komisijos, galybę gyvų, funkcionuojančių pavyzdžių ir šiltą, betarpišką bendravimą bei rūpestį.

Mūsų grupę sudarė 13 žmonių: 4 ispanai, 4 rumunės, 3 latvės ir mes 2 iš Lietuvos. Mokymai buvo organizuoti įdomiai,  intensyvūs, atsižvelgta į tai, kad kursus klausėme ne savo gimtąja kalba, dėmesį buvo sunku ilgai išlaikyti, todėl paskaitos buvo kaitomos su praktinėmis užduotimis bei vizitais į veikiančius objektus. Kaip pavyzdį galiu paminėti renovuotą,  didžiulį vėjinį malūną, kuris yra gerosios praktikos pavyzdys. Čia veikia visi mechanizmai, visos girnos puikiai sukasi. Malūne dvejos didžiulės miltų malimo, ketverios prieskonių malimo, aliejaus spaudimo girnos, elektros generatorius, kepykla ir parduotuvė. Trečiadieniais šis malūnas veikia pilnu tempu, kaip savo klestėjimo metais, nes čia vyksta edukaciniai užsiėmimai. Bet svarbiausia, kad viskas suremontuota, atstatyta savanorių. Ir toliau čia savanoriauja daugybė žmonių: mūsų lankymosi dieną aš jų priskaičiavau 17, o nuotraukos byloja, kad jų čia dirba per 100. Nuo inžinierių iki amatų meistrų – visiems didelė garbė ir pasididžiavimas savo žiniomis ir darbu prisidėti prie veiklos. Edukacinius užsiėmimus irgi veda savanoriai, akimirksniu jie tampa malūninkais, pardavėjais, kepėjais, pasiuntinukais ir viskuo, kuo tik reikia. Atlikti gigantiški darbai be jokio finansavimo, tiesiog todėl, kad visiems smagu dėl to, ką daro, ir smagu matyti pasiektą rezultatą. Žvelgiant iš šalies, sunku patikėti, kad tiek gali padaryti susitelkę žmonės.

Be smagių vizitų, turėjome paruošti ir pristatyti pranešimus anglų kalba, dirbdami grupėse, kūrėme tarptautinio verslo planus, mokėmės daryti apklausas, prieiti ir pradėti bendrauti su nepažįstamu žmogum anglų kalba. Tinginiauti visai nebuvo kada, nes jau pačią pirmą dieną gavom užduotį, kurią turėjom pristatyti mokymų pabaigoje, – parengti fotoreportažą apie mokymuose patirtus įspūdžius ir gautą naudą. Be šio atsiskaitymo, dar turėjome parašyti rašto darbą – atlikti testą anglų kalba iš praeito kurso. Kursų baigimo sertifikatus gavome, bet juos davė tikrai ne už dyką pasibuvimą. Žinių, naujienų ir įspūdžių parsivežėme visą galybę, jais tikrai pasidalinsime bendruomenės suėjime artimiausiu laiku.

Potyriai nenupasakojami ir neįkainojami. Tokios patirties namie sėdėdamas tikrai neįgysi. Labai noriu, kad kuo daugiau miestelio žmonių galėtų išvykti svetur pasimokyti, pasižmonėti. Grįžus viskas atrodo kitaip. Nelieka neįmanomų išspręsti problemų. Mes patys susitelkę galime labai daug. Mokymuose nuolatos skambėjo frazė „Galvok globaliai – veik lokaliai!”, nes olandų tauta taip mąstydama ir veikdama per labai trumpą laiką savo valstybę iš visiško skurdo ir atsilikimo pakėlė į vienos iš turtingiausių pasaulio šalių lygmenį. Mokykimės iš gyvų pavyzdžių ir veikime vieningai!

Projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai, „Erasmus+“ programos lėšomis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos. Šis pranešimas atspindi tik autorių, bet ne Švietimo mainų paramos fondo, Europos Komisijos ar jos institucijų požiūrį, todėl Europos Komisija neatsako už medžiagos turinį bei už galimą informacijos naudojimą.DSC 0243

DSC 0464

 

Svėdasų bendruomenės tarybos pirmininkė

Virginija Valikonytė

© 2014 Svedasai.lt